Suzuki Katana wreszcie w jedynym słusznym kolorze!

W Japonii zaprezentowaną czerwoną jak krew Suzuki Katanę. Jest to trzecia opcja kolorystyczna dla najostrzejszego motocykla Japończyków. Do tej pory dostępne były tylko dwie: Mystic Silver Metallic i Glass Sparkle Black.

Suzuki Katana 2020 Red

W nowym kolorze Suzuki Katana wygląda jeszcze bardziej kusząco. Aby uczynić tę opcję wyjątkową, Suzuki pomalowało również aluminiowe koła Katany na czerwono. Co więcej, w pełni regulowane widelec KYB 43 mm ma złoty odcień, a do tego jednoczęściowa kierownica podobnie została wykończona w odcieniu złota.

Fot. Suzuki Katana 2020 Red

Suzuki szczyci się również dbałości o szczegóły. Dlatego na dwukolorowym, jednoczęściowym siedzeniu Katany znajdują się czerwone szwy. Wszystkie te zmiany pomogły czerwonemu wariantowi Suzuki wyróżnić się od pozostałych opcji.

Fot. Suzuki Katana 2020 Red

Poza nowym kolorem, specyfikacja motocykla jest taka sama. Katana używa znanego silnika chłodzonego cieczą o pojemności 998 cm3, który wytwarza 109 kW lub 148 PS maksymalnej mocy przy 10 000 obr./min i 107 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 9 500 obr./min. Czterozaworowy silnik DOHC posiada układ wtrysku paliwa i jest połączony z 6-biegową skrzynią biegów.

Fot. Suzuki Katana 2020 Red

Suzuki Katana był początkowo bardzo popularnym sportowo-turystycznym motocyklem sprzedawanym w latach 1980-90. Nowy model jest hołdem dla historycznego motocykla. Cena czerwonego wariantu Suzuki Katana nie została jeszcze ogłoszona.

Fot. Suzuki Katana 2020 Red
Fot. Suzuki Katana 2020 Red
%d bloggers like this: