Nadszedł czas żeby zająć się dodatkowym hobby?

Skoro utknęliśmy w samoizolacji, chyba już najwyższy czas wypróbować nowe, motocyklowe hobby. Co prawda nie można liczyć, że nawet najprecyzyjniejsze i doskonałe modelarstwo da nam tyle samo emocji, co zwykła przejażdżka, ale czasami musimy po prostu robić to co trzeba. Siedzimy w tym razem.

Fot. nandemo-seisaku.com

Oczywiście nadal można dać czadu w garażu i przerobić swojego dwukołowego przyjaciela w pojazd na miarę Mad Maxa, albo odpuścić to zajęcie i zabrać się za czytanie książek, ikebanę, wyplatanie wiklinowych koszy, czy co tam wolicie. Wydaje mi się jednak, że złożenie sensownego, precyzyjnego modelu motocykla, który potem można postawić sobie na półce jako pamiątkę tego niewesołego czasu, przyda się bardziej. Jakie mamy opcje?

Po pierwsze na YouTube znajdziecie kanały i filmy, gdzie możecie zobaczyć jak krok po kroku zbudować niesamowity model motocykla. Polecam Wam film obrazujący cały proces, którego finalnym efektem jest miniatura Kawasaki 750RS Z2. Cud, malina!


Źródło: nandemo-seisaku.com

Wysokiej jakości modele motocykli do sklejania z tworzywa sztucznego, w różnej skali i w zależności od modelu dostępne z różnymi elementami dodatkowymi, wcale nie są drogie (chociaż można znaleźć i takie, na które wydacie pół pensji). Nawet komplety za około 50-100 złotych odwzorowane zostały z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów charakteryzujących dane modele motocykli.

W handlu dostępne są unikalne, ponadczasowe modele, które na stałe wpisały się w historię motoryzacji. Jeśli wolicie, nabędziecie również historyczne maszyny z początków XX wieku, jak również wojskowe, które zapoczątkowały rozwój naszej ulubionej dziedziny motoryzacji.

Sklepy on-line oferujące szeroki asortyment modeli jest bez liku, tutaj jeden przykładowy.

%d bloggers like this: