Honda wyróżniona Red Dot Design za motocykl CBR1000RR-R Fireblade SP

Nagroda Red Dot przyznawana jest co roku za doskonałość stylistyczną produktów, marek i komunikacji koncernów międzynarodowych. Zwycięskie produkty prezentowane są w Muzeum Designu Red Dot, w historycznym Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Zwycięzców wybiera jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu.

Fot. CBR1000RR-R Fireblade SP

W tym roku Honda zdobyła nagrody Red Dot Design aż w trzech kategoriach. Red Dot: Best of the Best 2020 to najcenniejsza zdobyć. Jury doceniło przełomową stylistykę Hondy przyznając jej najważniejsze wyróżnienie w konkursie w kategorii samochodów.

Honda otrzymała również wyróżnienie „Red Dot 2020” w kategorii inteligentnych produktów, natomast trzecia nagroda zostala przyznana za doskonałość projektowanych produktów oraz politykę marek i komunikację.

Fot. CBR1000RR-R Fireblade SP

Pojawił się też akcent motocyklowy, czyli wyróźnienie za “Inteligentny produkt”, za który uznano CBR1000RR-R Fireblade SP. Wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe walory stylistyczne, a najnowsza nagroda podkreśla zaangażowanie Hondy w tworzenie pięknych produktów zaprojektowanych bez kompromisów.

Fot. CBR1000RR-R Fireblade SP

Fireblade to motocykl zaprojektowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody – eksperci od symulacji cyfrowych działu badawczo-rozwojowego Hondy, specjaliści w formowaniu glinianych modeli i designerzy pracowali w ciągłym symultanicznym obiegu zadań, powracając do udoskonalania projektu, aby uzyskać najlepszy efekt w możliwie najkrótszym czasie.

Inżynierzy od początku korzystali również z pomocy fachowców w dziedzinie aerodynamiki i ekspertów z Honda Racing Corporation, której czerwono-biało-niebieskie barwy nosi CBR1000RR-R Fireblade SP.

Fot. CBR1000RR-R Fireblade SP

Satoshi Kawawa, dyrektor generalny działu projektowania motocykli, powiedział: „CBR1000RR-R Fireblade SP został opracowany z myślą o zwycięstwach w różnej kategorii wyścigach – od wyścigów klubowych po międzynarodowe zawody. Jego konstrukcja i stylistyka są wyrazem jednej filozofii – każdą część i każdy detal projektowano z myślą o szybkości, osiągach i dobrych właściwości aerodynamicznych. Jesteśmy zaszczyceni, że motocykl został wyróżniony tak prestiżową nagrodą ”.

%d bloggers like this: