Suzuki Motor Corporation świętuje 100 lat!

W tym roku Suzuki Motor Corporation obchodzi wyjątkową rocznicę. Od niewielkiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją urządzeń tkackich w ciągu dziesięciu dekad stało się globalnym koncernem produkującym m.in. samochody, motocykle i silniki zaburtowe.

Historia Suzuki sięga 1909 roku, kiedy Michio Suzuki otworzył pierwszą wytwórnię urządzeń tkackich, aby kilka lat później, 15 marca 1920 roku założyć w Hamamatsu spółkę Suzuki Loom Manufacturing Company. Od tego momentu firma rozwijała swoją działalność dostosowując się do panującej koniunktury i zamieniając się z lokalnej firmy w światowego producenta samochodów, motocykli, silników zaburtowych, agregatów prądotwórczych oraz sprzętu medycznego.

Fot. suzuki.pl

W 1954 roku po zmianie nazwy na Suzuki Motor Co. Ltd, na rynku zadebiutował pierwszy masowo produkowany samochód z Japonii – Suzulight, a w następnych latach powstało wiele produktów zaprojektowanych z myślą o potrzebach klientów. W związku z dynamicznym, globalnym rozwojem w 1990 roku firma zmieniła nazwę na Suzuki Motor Corporation.

– Działamy niezmiennie od wieku nieustannie odpowiadając na trendy i zapotrzebowanie rynku. Wsparcie naszych klientów jest najważniejszym czynnikiem, który pozwolił nam zawsze być blisko potrzeb życia codziennego i dziś świętować 100. urodziny koncernu. Wszyscy w Suzuki Motor Corporation traktujemy ten kredyt zaufania jako potwierdzenie słuszności filozofii naszego założyciela, by koncentrować się na klientach i starać się dostarczać nasze produkty do każdego zakątka świata – powiedzieli we wspólnym komunikacie Osamu Suzuki, Przewodniczący Zarządu Suzuki Motor Corporation i Toshihiro Suzuki, Prezes Suzuki Motor Corporation.

– Rok 2020 to także początek kolejnego stulecia działalności naszej firmy, dlatego wszyscy w Suzuki jesteśmy zdeterminowani do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników biznesowych w tak istotnym historycznie czasie. Dziękujemy za nieustające wsparcie – dodali szefowie Suzuki.

Suzuki Motor Corporation ustanowiło specjalne logo na setną rocznicę i uruchomiło stronę internetową (www.globalsuzuki.com/100th/) dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń w historii firmy.

Źródło: Suzuki.pl

%d bloggers like this: