Ducati Hypermotorad w wersji Star Wars. W sam raz na trudne czasy!

Rosyjski konstruktor Vitalij Selyukov (Balamutti ) dodał trzecie koło do Ducati Hypermotorad i stworzył trójkołowca do jazdy po lodzie. Właściwie to poza silnikiem, z oryginalnych części włoskiego motocykla zostało niewiele…

Fot. Balamutti

Podwojenie przedniego koło wymagało zaprojektowania i wykonania nowego przedniego zawieszenia oraz niestandardowego mechanizmu kierowniczego. System bazuje na konstrukcji dwóch wahaczy pchanych. Główny amortyzator od Ohlins wspierany jest przez dwa amorty skrętu. Sama kierownica to już czyste s-f Lucasa.

Fot. Balamutti

Trapezowa konstrukcja sterowania bazuje na systemie dźwigienek. Pracy było dużo, ale dwukrotnie większa liczba kół oznacza dwa razy większą przyczepność wyposażonych w kolce opon. To również skuteczniejsze hamowanie.

Fot. Balamutti

Silnik o pojemności 1,1 litra pozostał nietknięty. Ujmijmy to tak, ekipa z Balamutti pod wodzą Vitaliyego Selyukova wzięła tunnigową turbosprężarkę Garrety GT35 i przymocowała system kół pasowych do wału korbowego silnika. Poza silnikiem ostała się jeszcze rama i bak. Układ wydechowy jest zupełnie nowy.

Fot. Balamutti

Motocykl został już przetestowany na zamarzniętej tafli Bajkału. Podobno znakomicie się sprawdził i jest gotowy do walki. Na razie nie znamy pełnej specyfikacji pojazdu, ale zapewne Balamutti wkrótce ją ogłosi.

%d bloggers like this: