Indian zawiesza produkcję w pięciu zakładach w USA i dwóch zagranicznych, również w Opolu!

Polaris Industries, właściciel marki Indian, zawiesza produkcje motocykli. Na razie przerwa w zakładzie Spirit Lake w stanie Iowa potrwa tydzień. Aż 650 pracowników zostanie wysłanych do domu. Warto przypomnieć, że Harley-Davidson podjął podobną decyzję już wcześniej po tym, gdy jeden z pracowników firmy uzyskał pozytywny wynik testu SAR-CoV-2.

Fot. Inforiders.pl

Oprócz Spirit Lake do pozostałych zakładów, w których produkcja zostanie zawieszona na tydzień, należą Roseau, Minnesota, Osceola, Wisconsin, Huntsville, Alabama, Battle Ground, Waszyngton, Monterrey, Meksyk i Opole. Firma poinformowała również, że wprowadziła program, który pozwala pracownikom na otrzymywanie wynagrodzenia do 10 dni w przypadku braku dochodów spowodowanych kwarantanną związaną z koronawirusem, chorobą lub zawieszeniem działalności zakładu.

Fot. Inforiders.pl

Na razie zatrzymanie produkcji potrwa przez tydzień. W oświadczeniu Polaris Industries poruszona została również kwestia zmniejszającego się popytu na pojazdy, co będzie miało znaczący wpływ na przychody w pierwszym kwartale roku.

Polaris, który poza motocyklami wytwarza szerokie spektrum pojazdów ATV i UTV, nadal będzie wysyłać gotowe czterokołowce do dealerów, a także wytwarzać te typy, które amerykańska Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) uważa za niezbędne, w tym pojazdu zbudowane lub przystosowane dla potrzeb wojska, rządu federalnego, stanowego lub lokalnych władz USA.

%d bloggers like this: