Chciałeś zmniejszyć liczbę punktów karnych? Przez koronawirus to teraz niemożliwe

Pandemia spowodowana przez wirus SARS-CoV-2 sparaliżowała pracę WORDów w całym kraju. Nie odbywają się nie tylko zaplanowane wcześniej egzaminy, ale nie można również odbyć szkolenia, które pozwala zredukować liczbę punktów karnych.

Przypomnijmy, że w przypadku popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym, policjant wypisuje nie tylko mandat, ale nakłada także odpowiednią liczbę punktów karnych. Obecnie prawo jazdy stracą kierowcy, którzy przekroczą limit 24 punktów karnych, a jeśli kierowca posiada prawo jazdy krócej jak rok, limit punktów wynosi tylko 20.

Fot. WORD w Warszawie

Obecnie osoby, które zbliżają się niebezpiecznie do graniczy 24 lub 20 punktów, mogą na własny koszt odbyć szkolenie umożliwiające redukcję punktów. Nie dotyczy to tylko kierowców w okresie jednego roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy.

Tym sposobem możemy pozbyć się sześciu punktów, jednakże szkolenie można odbyć nie częściej niż raz na sześć miesięcy. Uczestnicy zajęć, które przewidziane są na sześć godzin, płaca za nie od 300 do 600 złotych.

Tak było dotychczas, ale na razie tego typu zajęcia i możliwość pozbycia się punktów zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Oczywiście nie wiadomo, kiedy WORDy będą mogły funkcjonować w normalnym trybie, a zatem osoby zagrożone przekroczeniem limitu punktów karnych powinny być obecnie szczególnie ostrożne.

%d bloggers like this: