Pamiętacie tweet z prośbą policji do przestępców, aby zaprzestali popełniania przestępstw? Wydaje się, że pomógł…

Swoją prośbę skierowaną do przestępców polska policja umotywowała koniecznością realizacji wielu nowych zadań w ramach prewencji i walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Na koniec przestępcy dostali również podziękowania za spodziewaną współpracę i powstrzymanie się od popełniania przestępstw.

Fot. Freepick

Przestępcy uzyskali również obietnicę, że zostaną poinformowani oddzielnym komunikatem, kiedy będą mogli wrócić do codziennej, zbrodniczej działalności. Wpis był oczywiście żartobliwy, ale chyba trafił do właściwych ludzi. Tak przynajmniej można sądzić po wypowiedzi rzecznika Komendanta Głównego Policji insp. Mariusza Ciarka:

– Można powiedzieć, że nasz apel o ograniczenie działalności przestępczej, skierowany pół żartem, pół serio do przestępców, odniósł skutek – powiedział rzecznik.

– Polacy jednoczą się, są bardziej zdyscyplinowani i odpowiedzialni. Przestępcy ograniczają swoją działalność, czego efektem jest mniej popełnionych przestępstw – dodał insp. Ciarka.

Statystyki Komendy Głównej Policji ujawniają, że w przypadku niektórych przestępstw spadek wynosi blisko pięćdziesiąt procent. Na przykład od 13 do 18 marca ubiegłego roku funkcjonariusze odnotowali 2064 kradzieże. W analogicznym okresie 2020 roku liczba kradzieży spadła do niecałego tysiąca zdarzeń.

Fot. Twitter / Polska Policja
%d bloggers like this: