Ptak EXPO miało gościć Warsaw Motorcycle Show 2020. Najnowsze motocykle zastąpią dziesiątki szpitalny łóżek?

Jeszcze czwartego marca byliśmy przekonani, że Warsaw Motorcycle Show 2020 odbędzie się zgodnie z planem. Największe targi motocyklowe w Polsce miały być gościem Centrum Ptak pod Nadarzynem – nowoczesnych obiektów wystawienniczych o gigantycznej kubaturze. Tego samego dnia okazało się, że WMS 2020 nie może się odbyć w planowanym terminie z powodu epidemii koronawirusa – trzecia edycja WMS została przeniesiona na czerwiec.

Dziś pojawiał się nowa, zaskakująca informacja. O sprawie poinformował Onet.pl. Hale EXPO, w których mieliśmy podziwiać najnowsze motocykle światowych marek, być może zapełnia się łóżkami szpitalnymi…

Fot. Ptak Warsaw Expo / YouTube

“Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych” – oświadczył prezes PTAK Warsaw Expo Tomasz Szypuła.

“Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku. Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital” – dodał Szypuła.

Gdyby ktoś na początku marca powiedział nam, że tak może się zdarzyć, chyba byśmy nie uwierzyli…

%d bloggers like this: