Czy można przerobić jednocylindrowego Bulleta na Fat Boya z V2? Można!

Amerykański Fat Boy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych motocykli Harleya-Davidsona. Ale bez wątpienia jest to również maszyna horrendalnie droga. Pewna ekipa konstruktorów z Indii zdecydował się na przebudowę znacznie tańszego, jednocylindrowego (sic!) Royal Enfielda, aby był możliwe najbardziej podobny do oryginalnego, potężnego Fat Boya. Czy to mogło się udać?

Fot. YouTube / Vampvideo

Silnikowe jednoślady są bardziej powszechną niż samochody formą transportu w Indiach. Jednak większość z nich to tanie, wyposażone w słabe silniki motorowery. Royal Enfield na tym tle plasuje się jako marka Premium, ale oczywiście nie jest to poziom amerykańskiego Harleya-Davidsona.

Fot. YouTube / Vampvideo

Ekipa Bittoo Bike Modification ma swoją siedzibę w Delhi i zasłynęła już wcześniej przeróbką Bajaj Dominara 400 na… Suzuki Hayabusa.

Nowy projekt jest równie ambitny. Przednia sekcja fałszywego Fat Boya wygląda całkiem podobnie do oryginału. Udało się również uchwycić duszę amerykańskiego cruisera w sposobie ukształtowania zbiornika, błotników, czy podwójnego wydechu – oczywiście zupełnie niepotrzebnego biorąc pod uwagę dawcę.

Fot. YouTube / Vampvideo

Royal Enfield, którego użyto do przebudowy, to model Bullet wyposażony w jednocylindrowy silnik, który generuje zaledwie około 19 KM w porównaniu do 65 KM Fat Boya. Indyjska replika nie jest oczywiście doskonała, a użyte plastiki są kiepskiej jakości, ale efekt końcowy jest mimo wszystko godny pochwały, nie uważacie?

%d bloggers like this: