Pracownik Harleya-Davidsona z koronawirusem. Firma zawiesza produkcję

Niestety wpływ koronaawirusa na przemysł motocyklowy może być bardzo znaczący. Wielu producentów na całym świecie jest zmuszonych do tymczasowego zamknięcia swoich fabryk i właściwie nie wiadomo, kiedy będzie można wznowić działalności. Najnowsze, niewesołe wieści pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.

Harley-Davidson ogłosił tymczasowe wstrzymanie produkcji w swoich zakładach w USA – na razie do 29 marca. Amerykański gigant wstrzymuje również na najbliższe tygodnie wszystkie imprezy sponsorowane (do połowy kwietnia).

Foto: Harley-Davidson Motor Company

Decyzja o wstrzymaniu produkcji spowodowana jest pozytywnym wynikiem testu na koronawirus jednego z pracowników w zakładzie Pilgrim Road. Bez wątpienia zawieszenie działalności i tak było nieuniknione, ale w związku z wykryciem koronawirusa wśród personelu, większość amerykańskich pracowników produkcyjnych została tymczasowo zwolniona z obowiązków.

Finalnie Harley-Davidson poinformował, że wszystkie zakłady, czyli Tomahawk Falls, Pilgrim Road i York zawieszają produkcję. Przypomnijmy jeszcze, że Ducati też wysłało pracowników do domów, na razie do 28 marca. Z kolei austriacki KTM zatrzymał linie montażowe do 30 marca. Yamaha Europa nie produkuje w tej chwili ani we Włoszech, ani we Francji.

%d bloggers like this: