Nowe, “szpiegowskie” zdjęcia BMW R18. Czy motocykl co raz bardziej przypomina kanapę babci?

Pojawiło się kilka nowych „szpiegowskich” zdjęć najnowszego cruisera od Bawarczyków. BMW R18 ma zadebiutować 3 kwietnia i wtedy dowiemy się rzeczywiście wszystkiego na temat neoklasyka ze stajni BMW.

Fot. BMW R18

Najnowsze zdjęcia ujawniają bardziej dopasowaną tylną sekcję i formę zdecydowanie bliższą finalnej, którą poznamy za trzy tygodnie. Nie macie czasem wrażenia, że z czystej, nieco drapieżnej formy, motocykl BMW zamienia się w kanapę niedzielnych kierowców?

Popatrzmy najpierw na wczesną wersję, którą poznaliśmy kilka miesięcy temu:

fot. BMW

Na poniższych, nowych zdjęciach zamieszczonych przez Motorcycle News możemy dojrzeć przednią szybę, przedłużone siodło z częścią dla pasażera, okrągłą – pojedyncza tarczę oprzyrządowania i bardzo klasyczny ogólny wygląd motocykla. Sercem pojazdu jest oczywiście wielki bokser o pojemności 1800 cm3, który pojawił się ostatnio w kilku modelach koncepcyjnych.

A teraz spójrzcie na najnowszy wariant cruisera od BMW. Widać różnicę? Jak oceniacie?

R18 to wynik prac niemieckich konstruktorów i japońskiej ekipy Custom Works Zon. Motocykl na ma na pokładzie potężnego boksera o pojemności 1800 cm3, a owalna rama cofa nas do czasów R5 z lat 30.

Obudowa bloku i skrzyni biegów została wykonana z piaskowanego aluminium, pięknie kontrastując z ręcznie polerowanymi osłonami i pokrywami zaworów. Odsłonięty, chromowany wał napędowy biegnący do tylnej piasty to oczywiście kolejne historyczne rozwiązanie. Wszystkie niuanse tego projektu, także cenę poznamy już za dwa tygodnie, natomiast jeśli chcecie śledzić to wydarzenie, możecie zaglądać na www.bmw-motorrad.com/r18countdown – gdzie trwa odliczanie do premiery.

%d bloggers like this: