Najbardziej wyrafinowana impreza motoryzacyjna świata odroczona. Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2020 nie odbędzie się w planowanym terminie

Concorso d’Eleganza Villa d’Este to coroczny, wyjątkowo elegancki pokaz luksusowych samochodów i motocykli, który organizowany jest nad jeziorem Como we Włoszech.

To podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este mogliśmy poznać Concept 900 lub 9Cento, czyli futurystyczny jednoślad BMW, ale spotkanie najbogatszych ludzi świata i wielbicieli motoryzacji skupia wszystkich, w tym wielbicieli stylu retro, którego przedstawicielem jest choćby model BMW R5 Hommage na bazie R5 z 1936 roku. Takich perełek na Concorso d’Eleganza Villa d’Este widzieliśmy znacznie więcej, ale tegoroczna impreza nie odbędzie się niestety zgodnie z planem.

Fot. Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Na razie BMW ogłosiło, że impreza została przełożona na 16-18 października.
Decyzja o przesunięciu wydarzenia została podjęta w celu ochrony gości i personelu przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Oficjalne oświadczenie organizatorów:

W świetle aktualnych wydarzeń i działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, nie mówiąc już o naszym obowiązku opieki nad gośćmi i personelem, zespół organizacyjny Concorso d’Eleganza Villa d’Este z ciężkim sercem zdecydował się nie przystępować do tegorocznej edycji w planowanych terminach (22-24 maja 2020 r.). Zamiast tego planujemy zorganizować imprezę w dniach od 16 do 18 października 2020 roku.

Mamy nadzieję, że nasza wcześniej zapowiedziana rezygnacja z imprezy w maju ułatwi zmianę planów wielu naszym zagranicznym gościom, którzy wiedząc o zmianie terminu, zyskają więcej czasu na logistykę, organizację podróży itp.

Do tego czasu dziękujemy za zrozumienie i korzystamy z okazji, aby życzyć wszystkim naszym lojalnym uczestnikom, gościom i przyjaciołom Concorso d’Eleganza Villa d’Este wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia.

Kalendarzy wydarzeń i imprez opustoszał już zupełnie. Niedługo pozostaną nam już tylko bierki i warcaby… Czy nie będzie tak źle, jak uważacie?

%d bloggers like this: