Zwiastun gorącego jak piekło motocykla Ninja ZX25R (film)

Kawasaki przygotowuje się do wstrząśnięcia ćwierćlitrowym segmentem ścigaczy swoim nadciągającym modelem Ninja ZX-25R.

Motocykl wywodzi się z końcówki lat 80. i japońskiej ery czterocylindrowych ćwiartek. Co ciekawe, niegdyś wyżyłowane do granic możliwości maszyny tego typu przeznaczone były wyłącznie na rynek japoński, bo na świecie oczekiwano przede wszystkim pojemności a nie mocy z ćwierćlitrowych pudełek. Dziś wygląda to nie co inaczej, ale i tak nie oczekujemy, że ZX25R trafi do dystrybucji globalnej.

Fot. Kawasaki Ninja ZX-25R

Motocykl jest już gotowy, dlatego w Kawasaki zintensyfikowało akcję promocyjną, w tym w mediach społecznościowych. Na filmie znalazły się dwa nowe egzemplarze Ninja ZX25R, które możemy zobaczyć na hiszpańskim torze Jerez Circuit. Maszyny ujeżdża Mistrz Świata Superbike Jonathan Rea oraz Alex Lowes.

Obaj motocykliści dają czadu na torze o długości 4428 metrów. Widzimy między innymi, jak na jednej z prostych motocykl porusza się z prędkością 160 km/h na piątym biegu, a igła obrotomierza zawisa w okolicy 17 000 obr./min. Kierowca zmienia bieg na szósty, a prędkość wzrasta do 162 km/h, przy czym wydaje się, że pozostało jeszcze sporo nieujawnionej mocy w zapasie.

Fot. Kawasaki Ninja ZX-25R

Prędkość obrotowa ZX25R wynosi 17 000 obr./min, a dla porównania dwucylindrowy Ninja 300 w osiąga 13 000 obr./min, nie zapominając oczywiście, że mamy do czynienia z zupełnie innym silnikiem.

Kawasaki wciąż nie dzieli się maksymalną mocą i momentem obrotowym nadchodzącego motocykla, ale spekuluje się, że Ninja ZX25R będzie dysponować 55-60 KM mocy. Poza tym, mała rakieta od Team Green posiada przedni zawieszenie upside-down, kontrolę trakcji, kilka trybów jazdy i quick shifter.


Źródło: YouTube / Kawasaki Indonesia

%d bloggers like this: