Ducati, Brembo i inni producenci zamykają fabryki z powodu koronawirusa

Koronawirus SARS-CoV-2 niestety bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym kontynencie europejskim, a to z kolei oznacza więcej przerw w produkcji w przemyśle motocyklowym (KTM zamknęło już niektóre zakłady w Austrii).

Mimo że włoskie fabryki nadal pracują w obliczu poważnych przeciwności i pandemii koronawirusa, kolejne firmy z segmentu motoryzacyjnego zawieszają działalność. Tym razem chodzi o zakłady Ducati i Moto Morini, a także producenta hamulców Brembo. Czy wkrótce podobne decyzje podejmą inni włoscy i europejscy producenci?

Fot. Brembo

Niektóre chińskie fabryki również zatrzymały linie produkcyjne i nakazały pracownikom pozostanie w domach, ale sytuacja w Państwie Środka wydaje się normować (w ciągu ostatniej doby odnotowano zaledwie 21 nowych przypadków koronawirusa, chociaż jednocześnie 14 osób zmarło – dane za worldometers.info), dlatego w różnych sektorach produkcja jest wznawiana.

W swoim oświadczeniu Ducati poinformowało, że zatrzymanie produkcji jest czasowe i potrwa jedynie do przyszłego tygodnia. Brembo zamyka fabryki do 22 marca, a Moto Morini nie wskazało ram czasowych, ale bez wątpienia będzie próbować wznawiać produkcję równie szybko.

Sytuacja we Włoszech jest niewesoła. Do tej pory zmarło już 1 809 osób, a zarażonych jest bliko 25 tysięcy (worldometers.info). Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, a to oczywiście będzie oznaczać kolejne restrykcje i trudności dla producentów i fabryk.

%d bloggers like this: