Oficjalna premiera BMW R18 już 3 kwietnia

Po miesiącach prezentacji na pokazach, BMW R18 zostanie wreszcie wprowadzony do oferty sprzedaży niemieckiego koncernu. Premiera już 3 kwietnia. Tego samego dnia poznamy wszystkie szczegóły dotyczące tego rzeczywiście bardzo interesującego motocykla.

fot. BMW

BMW twierdzi, ze premiera R18 będzie najważniejszym wydarzeniem roku i częścią strategii rozwoju, która ma na celu zdobycie pozycji lidera w segmencie motocykli premium przeznaczonych do spokojniejszej i bardziej komfortowej jazdy. Biorąc pod uwagę, że BMW musi się zmierzyć z takimi gigantami jak Harley-Davidson czy Indian, na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Przypomnijmy jeszcze, że R18 mogliśmy podziwiać ostatnio w Warszawie, gdzie nie odbyły się co prawda targi Warsaw Motorcycle Show planowane na 6-8 marca, ale BMW zaprezentowało R18 i tak, jedynie zmieniając lokalizację z Ptak Expo w Nadarzynie na praski plac Konesera.

bmw-motorrad-r18

R18 to wynik prac niemieckich konstruktorów i japońskiej ekipy Custom Works Zon. Motocykl na ma na pokładzie potężnego boksera o pojemności 1800 cm3, a owalna rama cofa nas do czasów R5 z lat 30.

Obudowa bloku i skrzyni biegów została wykonana z piaskowanego aluminium, pięknie kontrastując z ręcznie polerowanymi osłonami i pokrywami zaworów. Odsłonięty, chromowany wał napędowy biegnący do tylnej piasty to oczywiście kolejne historyczne rozwiązanie. Wszystkie niuanse tego projektu, także cenę poznamy już za dwa tygodnie, natomiast jeśli chcecie śledzić to wydarzenie, możecie zaglądać na www.bmw-motorrad.com/r18countdown – gdzie trwa odliczanie do premiery.

fot. BMW
%d bloggers like this: