Gwiazdy MotoGP dołączają do walki z koronawirusem

W ostatnich dniach byliśmy świadkami, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na sezon MotoGP 2020. Wymuszone środki bezpieczeństwa i ograniczenie możliwości podróży właściwie sparaliżowało cykl najsłynniejszych motocyklowych wyścigów świata. Oczywiście działania władz były konieczne i nikt nie ma o to pretensji, natomiast być może warto zrobić więcej. Rossi i Dovizioso dołączyli do kampanii społecznej #DistantiMaUniti.

Fot. #DistantiMaUniti / Valentino Rossi

Kampania #DistantiMaUniti w mediach społecznościowych ma na celu uświadomić ludziom, że zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób ma pomóc, a nie dzielić. Zachowując bezpieczny dystans podczas powitań czy pożegnań, chronimy siebie i innych. Jedną z osób, które chcą o tym przypominać, jest Valentino Rossi.

– To naprawdę złe wieści. Anulowanie klasy MotoGP Kataru zaskoczyło nas i fanów, tym bardziej, że obecnie nie wiemy, jak długo będziemy musieli czekać zanim rozpoczniemy cykl wyścigów. To z pewnością będzie długi czas biorąc pod uwagę, że następny GP w Tajlandii został również przełożony. Mimo wszystko, mam jednak nadzieję, że sytuacja poprawi się w ciągu najbliższych tygodni – powiedział Rossi.

„Doktor” na pewno chciałby wsiąść już na motocykl, ale przerwa w cyklu rywalizacji sportowej potrwa dłużej niż kilka tygodni. Na razie sytuacja we Włoszech nie stabilizuje się, tylko zaognia, liczba chorych oraz osób w ciężkim stanie zwiększa się. Również w innych krajach Europy, na przykład Hiszpanii, co raz więcej ludzi wymaga hospitalizacji i wspomagania tlenem.

Fot. #DistantiMaUniti /
/ Andrea Dovizioso

 

%d bloggers like this: