Zaledwie kilka dni temu śmialiśmy się z filmiku MV Agusty. Dziś już nikomu nie jest do śmiechu

Jeszcze kilka dni temu oglądaliśmy rozrywkowy filmik z fabryki MV Agusty w Varese, w którym pojawia się scena z mierzeniem temperatury motocyklowi i zakładaniem mu maseczki. Filmik ma zaledwie pół minuty i generalnie jego przesłanie jest takie, że włoscy pracownicy pracują wydajnie, zgodnie z planem i bezpiecznie.

Fot. MV Agusta

Od 1 marca minęło jednak 9 dni, a sytuacja we Włoszech bardzo się pogorszyła. Zaledwie w ciągu 24 godzin odnotowano 133 zgony z powodu koronawirusa, natomiast liczba zarażonych wzrosła do blisko 7,5 tysiąca (szczegółowe informacje na temat postępu COVID-19 można obserwować i śledzić tutaj).

Dodając do tego ogólną liczbę przypadków śmiertelnych wynoszącą 366 osoby oraz plany rządu Włoch o odcięciu od świata Lombardii i 11 miast na północy, filmik MV Agusty znacznie traci na rozrywkowym aspekcie.

Dodajmy jeszcze tylko, że dziś dowiedzieliśmy się o decyzji LOTu, który zawiesza do 12 marca 2020 roku wszystkie rejsy do Włoch. Oczywiście data 12 marca nie jest wiążąca i możemy spodziewać się, że restrykcje dotyczące lotów zostaną przedłużone o kolejne dni, a może i tygodnie. Planowaliście jakieś motocyklowe wojaże we Włoszech?

%d bloggers like this: