Microletta wygląda jak hulajnoga z kreskówek Disneya

Specjaliści prognozują, że skutery elektryczne będą w przyszłości ważną częścią świata jednośladów. Pojazdy tego typu rozwijają się bardzo szybko, w niektórych rejonach świata zastępując spalinowych przodków.

Fot. microlino-car.com

Jednym z najnowszych pojazdów tego typu jest szwajcarski trójkołowiec o nazwie Microletta. Trójkołowiec został zbudowany przez genewski zespół pracujący pod szyldem firmy m-cro, znanej m.in. z ciekawego pojazdu samochodowego o nazwie Microlino.

Fot. microlino-car.com

Pojazd mieliśmy zobaczyć już podczas Geneva Auto Show 2020. Niestety impreza, która miała wystartować właśnie dziś (03.03.2020), została odwołana po tym, jak władze zdecydowały o zakazie organizowania imprez gromadzących powyżej tysiąca osób. Przyczyną zakazu jest oczywiście rozszerzająca się również w Europie epidemia korona wirusa COVID-19.

Fot. microlino-car.com

Na prezentację Microletty będziemy musieli zatem poczekać, natomiast już teraz wiemy, że jednoślad będzie dostępny dla osób legitymujących się jedynie prawem jazdy kategorii B. Trójkołowa konstrukcja zapewnia większa stabilność, oczywiście zawieszenie jest tak skonstruowane, aby pojazd mógł przechylać się w zakrętach (podobnie jak Niken Yamahy), natomiast w trakcje postoju lub zatrzymania na światłach system jest blokowany, aby utrzymać skuter w pozycji pionowej. Dzieje się to automatycznie i nie wymaga ingerencji ze strony kierowcy.

Fot. microlino-car.com

Zasilanie stanowią dwa akumulatory, które można wyjmować celem naładowania. Uzupełnienie energii zajmie około czterech godzin. Deklarowany zasięg wynosi nieco ponad sto kilometrów, maksymalna prędkość 80 km/h.

Fot. microlino-car.com

W chwili obecnej Microletta jest prototypem, ale mimo to firma m-cro już przyjmuje płatne rezerwacje w wysokości 5 333 dolarów. Mówiąc krótko, ten pojazd rzeczywiście powstanie i będzie sprzedawany odbiorcom z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Fot. microlino-car.com
%d bloggers like this: