Prezes i dyrektor generalny Harleya-Davidsona ogłosił rezygnację po ponad 25 latach pracy w firmie

Dotychczasowy szef Harleya-Davidsona odejdzie również z zarządu spółki. Matt Levatich pracował w firmie od 1994 roku i był odpowiedzialny za wiele zmian biznesowych, które zdefiniowały Harleya w ciągu ostatnich kilku dekad.

Matt Levatich / fot. Harley-Davidson

Levatich jeszcze przez najbliższy miesiąc będzie pomagał amerykańskiemu gigantowi w łagodnym przejściu całej procedury. W chwili obecnej osobą pełniącą obowiązki prezesa i dyrektora generalnego został Jochen Zeitz (dotychczas członek zarządu). Zeitz został również mianowany prezesem zarządu i zachowa tę rolę po wybraniu nowego dyrektora generalnego.

Harley-Davidson zamierza skorzystać z zewnętrznej firmy, która podejmie się poszukiwań nowego dyrektora generalnego. W oficjalnym oświadczeniu Jochen Zeitz podziękował dotychczasowemu CEO Harleya-Davidsona:

Zarząd i Matt wspólnie uzgodnili, że nadszedł czas na nowe kierownictwo w Harleyu-Davidsonie. Matt odegrał kluczową rolę w zdefiniowaniu planu „More Roads to Harley-Davidson”, a my będziemy szukać nowego kierownictwa, aby ożywić naszą działalność. W imieniu zarządu chciałbym podziękować Mattowi za jego 26-letnią służbę dla Harleya-Davidsona. Pracował niestrudzenie, aby rozwijać firmę przez okres znaczących zmian w branży, zapewniając jednocześnie wysoką pozycję jednej z najbardziej znanych marek na świecie.

******

Jochen Zeitz jest członkiem Rady Dyrektorów Harleya-Davidsona od 2007 roku i założył Firmowy Komitet ds. Marki i Zrównoważonego Rozwoju (Company’s Brand and Sustainability Committee). Wcześniej pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy PUMA w latach 1993–2011. Był także dyrektorem finansowym PUMA w latach 1993–2005. Ponadto nowy prezez zarządu był dyrektorem firmy dóbr luksusowych Kering (wcześniej PPR) w latach 2012–2016, oraz członkiem komitetu wykonawczego Keringa i dyrektorem generalnym działu Sport & Lifestyle w latach 2010–2012. Zeitz jest również członkiem zarządu Cranemere Group Limited i członkiem zarządu Board of The B Team, którego był współzałożycielem wraz z Sir Richardem Bransonem.

%d bloggers like this: