Geneva Motor Show i II runda MotoGP odwołane! Co z imprezami motocyklowymi w Polsce?

Geneva Motor Show, czyli jedna z najważniejszych europejskich imprez motoryzacyjnych, która miała wystartował już jutro, została odwołana z powodu koronawirusa. Wystawcy i największe marki obiecywały gościom oraz mediom gorące premiery i nowości. Organizatorzy nie zamierzali odwoływać imprezy, ale zostali do tego zmuszeni przez szwajcarskie władze, które zakazały zgromadzeń.

Fot. www.gims.swiss

Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że odbędzie się druga runda MotoGP w Tajlandii. Co zatem stanie się z zaplanowanym cyklem polskich targów i wydarzeń motoryzacyjnych, które rozpoczynają się już w najbliższy piątek od Warsaw Motor Show?

Przypomnijmy, że w marcu czeka nas również Wrocław Motorcycle Show (21-22 marca Hala Stulecia) oraz Poznań Motor Show (26-29 marca MTP). Podobnie jak w przypadku Geneva Motor Show organizatorzy nie zamierzają zmieniać swoich planów, ale decyzja przecież wcale do nich nie należy.

Do tej pory (02.03.2020) wciąż jesteśmy „zieloną wyspą” na mapie chińskiego koronawirusa, nawet jeśli nie wszyscy w to wierzą. Z drugiej strony już teraz są problemy z zakupem mydła w płynie i niektórych środków dezynfekujących, a ceny maseczek, rękawiczek lateksowych i innych środków ochrony osiągają zawrotne ceny. Panika? Niekoniecznie, ale na pewno zwiastun pewnych problemów, które w szerszej skali mogą dotknąć nas wszystkich, nie tylko jeśli chodzi o jednostkę chorobową.

Jeśli ogniska COVID-19 pojawią się w Polsce, a pojawią na pewno, bo to tylko kwestia czasu, rząd będzie zmuszony do podjęcia podobnych działań jak władze niektórych obszarów Włoch i Niemiec, a to oznacza między innymi zakaz imprez masowych i publicznych, do których targi i wydarzenia motocyklowe bez wątpienia należą. Być może targi nawet się odbędą, tyle że bez publiczności. Myślicie, ze dojdzie do takiej sytuacji?

%d bloggers like this: