MV Agusta znika z Dolnego Śląska i Wielkopolski?! [aktualizacja]

Zaledwie półtora roku temu dowiedzieliśmy się, że włoska marka MV Agusta triumfalnie wraca do polskiej dystrybucji. Importem motocykli zajęła się firma Motors z Piaseczna, o czym pisaliśmy w październiku 2018 roku.

fot. Inforiders

Finalnie motocykle można było podziwiać i kupić w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. W dwóch z tych miast, czyli Poznaniu i Wrocławiu, autoryzowany salon i serwis prowadziła spółka V-Cruiser, którą znamy choćby z dystrybucji marek Indian i Suzuki. Wczoraj dowiedzieliśmy się jednak, że MV Agusta znika z Wrocławia i Poznania, a przynajmniej nie będzie już reprezentowana przez V-Cruisera.

Tekst komunikatu: „Informujemy, iż z dniem 26.02.2020 zarząd spółki V-Cruiser sp. z o.o. w imieniu salonów MV Agusta Motocykle Wrocław, oraz MV Agusta Motocykle Poznań złożył wypowiedzenie umowy dealerskiej zawartej z importerem motocykli marki MV Agusta. Decyzja zarządu spowodowana jest niewystarczającą oceną polityki sprzedaży marki. W roku 2019 salony spółki sprzedały 4 szt. z ogólnej liczby 20 zarejestrowanych motocykli. Umowa została wypowiedziana w normalnym trybie z zachowaniem 6 miesięcznego okresu wypowiedzenia.

MV Agusta F4 Claudio / fot. MV Agusta

Poprosiliśmy V-Cruisera o komentarz tego dość lakonicznego komunikatu i uzyskaliśmy następującą odpowiedź: „W naszej ocenie polityka sprzedaży marki w żaden sposób nie korelowała z realiami polskiego rynku oraz wizerunkiem jaki pozostał po obsłudze rynku przez poprzedniego importera. Bazując na naszym doświadczeniu importerskim nie widzieliśmy szans na interesujące wolumeny.

Czy to oznacza, że MV Agusta znowu wyjedzie z Polski? Oczywiście nie. Co dalej z Poznaniem i Wrocławiem? Czy włoska marka zupełnie zniknie z Dolnego Śląska i Wielkopolski? Poniżej zamieszczamy komentarz wyłącznego importera MV Agusty w Polsce, spółki Motors z Warszawy:

MV Agusta po dłuższej przerwie wróciła do Polski i nadal będzie się rozwijać. Strategia dotycząca portfolio produktowego i tzw. „go to market” jest klarowna i bardzo przemyślana na najbliższe lata. Mamy pełną dostępność motocykli oraz części i akcesoriów oraz powiększającą się rzeszę zadowolonych klientów. Działają autoryzowane serwisy, rozpoczęliśmy współpracę z dealerem w Gdańsku, świetnie działa dealer w Krakowie. MV Agusta jest marką dla wymagających klientów, dlatego dbamy o to, aby klienci w autoryzowanych salonach mogli nie tylko zobaczyć „na żywo” motocykle, ale również mieli możliwość odbycia jazd testowych. Świetnie w tym obszarze rozwija nam się współpraca z punktami w Krakowie i Gdańsku, również salon importerski w Warszawie dysponuje pełną gamą motocykli ekspozycyjnych. Jest to dla nas priorytetowa sprawa i każdy salon dealerski ma to jasno określone w umowie. Ostatnio otrzymywaliśmy sygnały z rynku od klientów o bardzo ubogiej ofercie MV Agusta w salonach we Wrocławiu i Poznaniu, potwierdziły to niestety również nasze badania „tajemniczego klienta”. Niestety firma V-Cruiser mimo wielu deklaracji nie była w stanie sprostać naszym oczekiwaniom – widocznie nasze wizje na prowadzenie biznesu są odmienne, dlatego nie będziemy kontynuować współpracy. Ze swojej strony możemy zapewnić, że marka MV Agusta dalej w Polsce będzie dostępna i będzie się rozwijać z innymi partnerami biznesowymi w rejonie zachodniej Polski. Najlepiej klienci będą mogli się przekonać o tym na zbliżających się Targach Warsaw Motorcycle Show, zapraszamy na nasze stoisko w hali D11.

%d bloggers like this: