Chcesz kupić KTM-a? Pojawiła się nowa możliwość przejścia z dwóch kół na cztery

KTM X-Bow GTX wytwarza ponad 600 KM mocy. Chciałbyś motocykl o takich możliwościach? Maszyna została zaprojektowana do wyścigów.

Wspomniane 600 KM powstaje z 2,5-litrowego, pięciocylindrowego silnika TFSI. To dwa razy więcej mocy w porównaniu z dotychczasową, uliczną wersją X-Bow R, która dysponuje 300 KM mocy z silnika Audi TFSI o pojemności dwóch litrów.

fot. KTM X-Bow GTX

KTM twierdzi, że nowy model to połączenie technologii motosportowej i ultralekkiej konstrukcji (masa pojazdu wynosi 1000 kg). X-Bow GTX przeznaczony jest do jazdy wyłącznie po torze. Dzięki świetnej wartości mocy do masy, który wynosi poniżej 2,0 kg/KM, model GTX będzie ścigał się w klasie GT2 w serii wyścigowej SRO.

fot. KTM X-Bow GTX

W ciągu dwunastu lat kariery, KTM sprzedał ponad 1300 samochodów. Jednostka została zaprojektowana we współpracy z Kiska Design, Audi, Reiter Engineering, oraz producentem podwozi Dallara. Cena starszego modelu X-Bow GT4 wynosi obecnie 165 230 euro (716 692 zł). KTM nie podał na razie specyfikacji i ceny nowego modelu.

fot. KTM X-Bow GTX

Tak czy siak, będziemy zamawiać dla siebie po jednym egzemplarzu. Dajcie znać jakbyście chcieli dołączyć, będzie można przyoszczędzić parę złotych na przesyłce.

%d bloggers like this: