Koronawirus COVID-19 szaleje we Włoszech. Co z fabrykami Ducati, Piaggio, Hondy i Yamahy?

Włoscy producenci motocykli Ducati i Paggio Group (w skład której wchodzi Aprilia i Moto Guzzi), zawiesiły tymczasowo wizyty w muzeum i wycieczki po fabrykach. Ale linie produkcyjne wciąż działają.

Fot. Inforiders.pl / Pixabay

„Informujemy, że w wyniku wskazań Prezydenta regionu Emilia Romagna oraz Ministerstwa Zdrowia wszystkie wizyty w muzeum, fabryce i laboratorium szkoleniowym Fisica in Moto są zawieszone od 24 lutego do 31 marca 2020 roku. ” – To wiadomość, która pojawiła się na oficjalnej stronie Ducati.

Jest to jednak informacja wyłącznie dla odwiedzających, ponieważ linia produkcyjna wciąż działa. Pracownicy przychodzą do pracy zgodnie z grafikiem. I to nie tylko do obiektów Ducati. Według włoskiej prasy fabryki Aprilia i Moto Guzzi również pracują w normalnym trybie.

Jednocześnie uruchomiono protokół bezpieczeństwa Ministerstwa Zdrowia, który oznacza m.in. udostępnienie wszystkim pracownikom podręcznika zasad zachowania zdrowia oraz profilaktyki przeciwwirusowej. Co więcej, Ducati nie zezwala na wejście do fabryki osobom pochodzącym z Chin, Korei Południowej oraz regionu Lombardii lub Veneto. Ograniczono również podróże służbowe, odwołano spotkania i zebrania.

Grupa Piaggio tymczasowo zawiesiła wycieczki z przewodnikiem i zajęcia w Muzeum Piaggio. Placówka włoskiej marki jednośladów przyjmowała codziennie setki gości z całego świata, natomiast od 25 lutego muzeum jest zamknięte i nie wiadomo, kiedy zostanie ponownie otwarte.

Fot. Muzeum Piaggio

Jeśli chodzi o włoskie fabryki Yamahy i Hondy, to według OmniMoto działają w normalnym trybie. Oddział Yamaha Motor Europe w Gerno di Lesmo w prowincji Monza-Brianza wdrożył protokoły działań zdrowotnych zalecane przez władze regionu Lombardii. Podobne procedury obowiązują w obiektach Hondy znajdujących się w Atessie w prowincji Chieti.

Według najnowszych danych koronawirus COVID-19 dotychczas uśmiercił we Włoszech 12 osób. Wciąż przybywa również zarażonych. Obecnie wszystkich zdiagnozowanych przypadków jest 453, a wyleczonych 3.

%d bloggers like this: