Dziś akcja policji “Prędkość”. Będą łapać

Policja będzie prowadzić wzmożone kontrole na terenie całego kraju. Możemy spodziewać się większej liczby nieoznakowanych radiowozów z widerejestratorami, jak również kontroli stacjonarnych na newralgicznych odcinkach dróg.

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Akcja “Prędkość” ma charakter kontrolno-prewencyjny i jest prowadzona w całym kraju (27 lutego 2020 roku). Celem policji jest ograniczenie ryzyka wypadków drogowych z powodu działań niefrasobliwych kierowców, przekraczających dozwoloną prędkość.

“Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej “kolekcji punktów karnych” kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy” – ostrzega Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Warto pamietać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym oznacza zatrzymanie prawa jazdy. Z tego powodu w ubiegłym roku blisko 49 tys. osób straciło prawo jazdy na trzy miesiące.

%d bloggers like this: