Złote, a skromne! Zobacz Indiana FTR 1200 S w wydaniu Indian Metz

Jeśli lubisz efektownie wyglądające motocykle, na pewno spodoba Ci się Indian FTR 1200 w wydaniu Thomasa Castany z Indian Metz. Francuski customer nazwał swój ociekający złotem pojazd „Over Light”.

Fot. Pipeburn

FTR 750 zdominował w ostatnich trzech latach wyścigi klasy American Flat Track. Wersja szosowa została zainspirowana wyścigami i odniosła sukces sprzedażowy. Mając to na uwadze, ekipa Indian Metz postanowiła spersonalizować FTR 1200, aby wzmocnić jego drogowe i wyścigowe cechy. W tym celu Castany udał się nawet do Stanów Zjednoczonych i siedziby Indiana, spotkał także Rolanda Sandsa i Travisa Pastranę.

Fot. Pipeburn

Po zdobyciu modelu FTR 1200 S Castana wpierw odchudził motocykl zmniejszając wyjściową masę 235 kilogramów. Thomas zdjął pokrywy fałszywego zbiornika, osłonę chłodnicy, i inne elementy, które zamienił na warianty z karbonu.

Fot. Pipeburn

Za specyficzną grafikę odpowiada AR Performance. Niektóre karbonowe elementy, na przykład osłony fałszywego baku, zostały pomalowane natryskowo w celu uzyskania błyszczącego, czarnego wykończenia. Złote paski i kontrastowa, srebrna farba, doskonale komponują się z podobnym wykończeniem na ogonie, złotymi felgami, widelcem i osłonami widelca.

Fot. Pipeburn

Tuż nad końcówką wydechu pojawiła się również sportowa tablica z numerem inspirowanym drużyną wyścigową. Złota farba trafiła nawet na opony Dunlop DT3-R.

Fot. Pipeburn

Sercem jednostki jest oczywiście ośmiozaworowy V-twin. Aby nie zwiększać masy motocykla, standardowe wydechy zostały zamienione na wariant S&S Grand National Slip-One ze stali nierdzewnej i osłonami z włókna węglowego. Efekt końcowy? Oceńcie sami.

%d bloggers like this: