Triumph przenosi linie produkcyjne do Tajlandii!

Motocykle będą powstawać w trzech fabrykach w Tajlandii, a w Wielkiej Brytanii pozostanie tylko produkcja wysokiej klasy modeli na zamówienie.

Według MCN niemal cała produkcja brytyjskiej marki zostanie przeniesiona do dawnego Syjamu. W Hickley będzie powstawać tylko 4500 motocykli rocznie. Maszyny z gamy modeli Triumph nadal produkowane w Wielkiej Brytanii będą klasy TFC oraz specjalnymi projektami.

Fot. Pixabay / Triumph

Brytyjska marka produkuje rocznie 65 000 sztuk, a to oznacza, ze fabryki w prowincji Chon Buri nad Zatoka Tajlandzką będą wytwarzać około 60 000 motocykli. Tym samym tegoroczne modele Speed Triple i Tiger 1200 są ostatnimi, które powstały na brytyjskiej ziemi.

Przerwanie masowej produkcji na Wyspach Brytyjskich oznacza jednocześnie redukcję pracowników i zwolnienia. Zgodnie z komunikatem Triumpha, przeniesienie do Tajlandii umożliwi bardziej wydajną produkcję wyspecjalizowanych motocykli oraz dalszą produkcję wysokiej klasy maszyn na zamówienie.

Fot. Triumph Bobber TFC

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, zazwyczaj chodzi o pieniądze. Triumph na pewno szuka oszczędności. Przeniesienie niemal całej produkcji do Tajlandii będzie kosztowne, ale finalnie pozwoli znacząco obniżyć koszty produkcji. Globalizacja transportu umożliwia sprawne dostawy do odbiorców na całym świecie – produkcja może odbywać się gdziekolwiek, gdzie zapewnione zostaną odpowiednie standardy. To się po prostu opłaca.

%d bloggers like this: