Mistrzyni palenia gumy w akcji policji “Jak szybko to nie na drodze”

Karolina Pilarczyk zajmuje sie co prawda jazdą na czterech kołach, jest drifterką i podwójną Mistrzynią Europy, a z motocyklami nie ma nic wspólnego, ale warto o niej wspomnieć, przy okazji akcji, w której wzięła udział.

Fot. karolinapilarczyk.pl

Zawodnika została zaproszona do kampanii warszawskiej grupy policyjnej „Speed”, która na co dzień walczy z przypadkami kierowców, którzy mając podobne aspiracje jak Karolina, ale zamiast na torze, próbują swych sił na publicznych drogach.

Jak dotąd, policjanci grupy SPEED zatrzymali prawie 4 tysiące praw jazdy, a tylko w 2019 roku nałożyli na niestosujących się do ograniczeń prędkości kierowców prawie 16 tysięcy mandatów karnych.

Fot. karolinapilarczyk.pl

– Materiał z Karoliną to pierwszy spot, w którym występuje znana osoba, promujący najnowszą kampanię społeczną Komendy Stołecznej Policji. Wierzymy, że w ten sposób uświadomimy wielu kierowcom, że adrenalinę, którą wywołuje szybkość, można podnieść w inny sposób – wyjaśnia rzecznik prasowy KSP nadkom. Sylwester Marczak.


Źródło: YouTube / Polska Policja

Karolina Pilarczyk, jako pierwsza kobieta w Polsce zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. Obecnie posiada też licencję FORMULA DRIFT PRO2 w USA, KING OF EUROPE PRO1, King of Asia, Drift Open. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zdecydowała się zbudować auto do driftu z silnikiem LS GM V8. W parku maszynowym zawodniczki znajdują się obecnie trzy samochody.

Pilarczyk jest pierwszą, ale nie ostatnią twarzą kampanii policji. Kolejnych sportowców poznamy niedługo.

%d bloggers like this: