Kupujesz motocykl? Od 15 lutego masz więcej narzędzi do sprawdzenia pojazdu!

15 lutego 2020 roku weszły w życie przepisy ułatwiające zakup używanych pojazdów i sprawdzenie historii maszyny. To wielka pomoc dla osób planujących kupno samochodów i motocykli z drugiej ręki.

Nowe możliwości weryfikacji pojawiły się w CEPIK 2.0.Platforma zyskała dwie nowe funkcje o nazwach: Historia pojazdu oraz Mój pojazd. Użytkownicy będą mogli teraz sprawdzi odczyt licznika, datę wymiany drogomierza, informacje o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego, datę wygaśnięcia polisy OC.

Fot. Inforiders

Inne cenne informacje, do których mamy teraz dostęp, to data zgłoszenia kradzieży i data odnalezienia pojazdu, termin dodatkowego badania technicznego, informacje o szkodach istotnych.

Bez wątpienia powyższe dane ułatwią decyzję o zakupie pojazdu. Dobrze, że uporządkowano również sytuację z nagminnym „kręceniem” liczników, chociaż obowiązkowe sprawdzenie liczby przejechanych kilometrów dotyczy wyłącznie wizyty podczas badania technicznego, a to oznacza, że w ciągu roku właściciel pojazdu może nielegalnie modyfikować stan drogomierza.

%d bloggers like this: