Indian odpalił wyzwanie: Indian Challenger vs H-D Road Glide Special

W akcji #ChallengerChallenge chodzi o przetestowanie nowego Indiana Challengera przeciwko Road Glide Special od Harleya-Davidsona i wykazanie, który motocykl jest lepszy. Na stronie Indiana pojawiły się dwa filmiki. W pierwszym oba motocykle mają za zadanie przeciągnąć ciężarówkę Taco, a w drugim chodzi o klasyczny pojedynek prędkości drag race, czyli na odcinku 1320 stóp (402 metry).

Fot. Indian Motorcycle

Aby wykazać, że warunki są podobne, dwaj prezenterzy Carey Hart i Big B., zmieniają się motocyklami i powtarzają wyścig. Zgodnie ze swoim pseudonimem, Big B. jest z dwa razy większy i cięższy od Careya. Indian wygrywa, chociaż nieco zastanawiający jest fakt, że różnica między czasami obu zawodników jest na poziomie błędu pomiaru (11,5 s. i 11,4 s. oraz 12,4 s. i 12,3 s.).


Źródło: YouTube / Indian Motorcycle

Nie znamy masy obu zawodników, zresztą musielibyśmy odnieść się również do mocy obu maszyn, nie mówiąc o takich niuansach jak aerodynamika, rodzaj zastosowany opon i inne wartości. No i to nie są supersporty tylko kanapy do toczenia się. Jak oceniacie ten „chalennge” Challengera?


Źródło: YouTube / Indian Motorcycle

%d bloggers like this: