Włoski artysta nie potrzebuje ram i płótna. Maluje na szybach Vespy

Włoski artysta Guido Palmero miał wizję, w której pojawiły się z pozoru tematy dość odległe, a mianowicie legendarne skutery Vespa i superbohaterzy. Z połączenia tych dwóch światów powstały dzieła, które możemy chyba nazwać sztuką?

Fot. guidopalmero.com

Guido Palmero działa we włoskim Saluzzo niedaleko Turynu. Artysta interesuje się sztuką we wszystkich jej formach: sztuką figuratywną, projektowaniem, architekturą wnętrz, ale postanowił specjalizować się w dziełach obrazowych.

Fot. guidopalmero.com

Jego prace są oryginalnymi portretami malowanymi akrylem na przednich, tylnych lub bocznych szybach samochodów, jak również skuterów. Technika Palmero jest wymyślona, rozwijana i stopniowo udoskonalana od lat.

Fot. guidopalmero.com

Przedstawiane postacie są namalowane w zamkniętej i ograniczonej przestrzeni samochodu lub na szybach Vespy. Nie są to tylko superbohaterzy. Bywa że są to osoby, spotkane osobiście przez autora. Ale również gwiazdy świata sportu, muzyki, sztuki, filmu i innych fenomenów naszych czasów.

Fot. guidopalmero.com

Artysta brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych we Włoszech, Francji, Macedonii, Maroku i Portugalii. W 2014 roku na prośbę rodziny królewskiej namalował portret księcia Jordanii, jego żony księżniczki i ich trojga dzieci. W 2017 roku namalował rodzinę księcia Alberta z Monako.

Fot. guidopalmero.com

Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych i prywatnych we Włoszech, Korei, Francji, Jordanii, Grecji, Indiach, Anglii, Libanie, Monako, USA i Szwajcarii. Stałe wystawy znajdują się w Galerie Ferrero w Nicei oraz w Galerii Sztuki Współczesnej Colossi w Brescii.

Fot. guidopalmero.com

Swoją drogą, to nie do końca prawda, że superbohaterzy nigdy nie zetknęli się ze skuterami włoskiej marki. Dowód poniżej…

Fot. Deadpool 2
%d bloggers like this: