Kampania „Kłódka, łańcuch, pokrowiec” ma ograniczyć kradzieże skuterów

O tym, że posiadanie motocykla lub skutera to w Wielkiej Brytanii dowód prawdziwej odwagi, pisaliśmy nie raz. Przestępcy potrafią w biały dzień zrzucić właściciela z jego maszyny i odjechać w siną dal. Jednoślady są kradzione również po to, aby za ich pomocą dokonywać kolejnych przestępstw.

Fot. YouTube / Metropolitan Police

Ale od jakiegoś czasu władze nasiliły działania mające na celu powstrzymanie fali kradzieży, skończyło się również cackanie z przestępcami, którzy starają się uniknąć kontroli lub złapania salwując się ucieczką – wcześniej policja jedynie śledziła podejrzanego, obecnie może go nawet zgonie z prawem staranować w celu powstrzymania przed dalszą jazdą.

Nowy pomysł to kampania informacyjna, której odbiorcami mają być głównie właściciele mniejszych pojazdów, przede wszystkim skuterów. Kampania pod jednoznacznym hasłem „Kłódka, łańcuch, pokrowiec” wskazuje na najlepsze metody prewencji pojazd przed kradzieżą. W materiale filmowym przedstawiony jest przestępczy proceder złodziei i podkreślony fakt, że jeden skradziony pojazd wykorzystywany jest później do innych przestępstw, a finalnie ulega często zniszczeniu.


Źródło: YouTube / Metropolitan Police

Aby do tego nie dopuścić policja poucza, jak należy chronić pojazd. Czy filmiki rzeczywiście przyniosą skutek i ograniczą liczbę kradzieży jednośladów w Wielkiej Brytanii? Jak uważacie?

%d bloggers like this: