Jesse’go Rooke już nie ma, ale wciąż żyje w swoich motocyklach. Zobacz jeden z nich

Niektóre motocykle spory zyskują po śmierci ich twórcy. Tak będzie pewnie z customami Jesse’go Rooke, twórcy z Arizony, który potrafił wyczarować niezwykłe motocykle. Jeśli oglądaliście serial pt. „Biker Build Off” wyświetlany na Discovery Channel, mogliście natrafić na odcinek z genialnym customerem, który zmierzył się z innymi mistrzem – Ronem Finchem z Detroit.

Fot. Red Bull Chopper / Mecum

Na łamach Inforiders.pl niedawno pisaliśmy również o innym wyjątkowym projekcie Jessego, czyli trójkołowcu na bazie Suzuki GSXR 1000 R, który powstał w 2011 roku, a niedawno został sprzedany podczas aukcji Mecum.

Fot. Red Bull Chopper / Mecum

Jesse niestety nie zrobi już żadnego motocykla, bo w zeszłym roku zginął w wypadku motocyklowym na Carefree Higway w Phoenix w Arizonie, ale jego motocykle wciąż trwają i zyskują na cenie, choćby ten konkretny model, który Rooke zbudował wraz z West Coast Customs.

Fot. Red Bull Chopper / Mecum

Chopper został zamówiony przez Red Bulla oraz Indianapolis Motor Speedway (IMS) i powstał jako pokazówka podczas MotoGP na IMS. Jest to jeden z pięciu motocykli, które Rooke zrobił podczas swojej kariery dla firmy produkującej napoje energetyczne.

Fot. Red Bull Chopper / Mecum

Motocykl powstał na ramie CFL West Coast Customs, czyli tej samej, której twórca użył w kilku innym motocyklach. Silnik to jednostka RevTech, czyli rasowy silnik na bazie H-D, co w praktyce oznacza zwiększoną pojemność i moc. Oczywiście nie zabrakło logotypów Red Bullan i IMS.

Fot. Red Bull Chopper / Mecum

Podobnie jak w przypadku wielu innych jednośladów customera, ten również nie jest licencjonowany do użytku na drogach publicznych, ale zapewne i tak by na nie trafił – jest po prostu zbyt cenny ze względów kolekcjonerskich. Trochę szkoda, że nigdy nie pojedzie magiczną Route 66, nie uważacie?

Fot. Red Bull Chopper / Mecum
%d bloggers like this: