Kawasaki wraca na rynek ADV? KLX 700 może popsuć szyki konkurentom

Kawasaki wycofało produkowany przez ponad dwadzieścia lat model KLR 650 kilkanaście miesięcy temu. Podejmując ten krok “Zieloni” zasadniczo usunęli soft enduro ze swojej oferty. Japońska firma oczywiście produkuje zabójcze motocykle dual-spor i ma wspaniałe terenówki, zatem nie ma wątpliwości, że mogłaby stworzy niesamowity jednoślad z kategorii moto adventure (ADV).

I może rzeczywiście tak się stanie. KLX 700 ma być bowiem powrotem Kawasaki do tego segmentu. Plotka pojawiła się na stronie włoskiego portalu Omnimoto.

Fot. KLX 700 / Omnimoto

KLR 650 był bardzo solidnym i trwałym motocyklem o mocy nieco poniżej 40 KM i całkiem znośnym momencie. Ten motocykl zasłynął głównie dzięki niezwykłe trwałości silnika i napędu. Przebiegi po 50 000 km lub nawet drugie tyle, bez poważnych usterek, nie były niczym wyjątkowym. Niestety KLR 650 został wykończony przez normę EURO 4.

Według Omnimoto KLX 700 miałby być powrotem do tej wspaniałej tradycji – silnik zostanie zaadoptowany z Versys i Ninja, oczywiście o pojemności 650 cm3 (a dokładnie 649 cm3). Czy tak się stanie? Jeśli Kawasaki udałoby się stworzyć motocykl tak wytrzymały jak KLR, nowy model powinien bez problemu stanąć naprzeciw konkurentów, przede wszystkim Yamahy Tenere 700, KTM 790 Adventure i BMW F 850 GS.

%d bloggers like this: