Indian planuje Scout Bobbera z mniejszym silnikiem? To Scout Bobber Sixty!

Indian ma już Scouta, którego napędza chłodzony cieczą V-twin o pojemności 1133 cm3. Scout Bobber wywodzi się właśnie od tego modelu i jest to w zasadzie nieco zmodyfikowana wersja z siedziskiem solo i wyglądem bardziej retro.

Fot. Indian

Amerykański producent ma również w ofercie model Scout Sixty, który jest tym samym motocyklem, ale z silnikiem o pojemności 1000 cm3, pięciobiegową skrzynią i drobnymi przeróbkami. To w zasadzie analogiczna historia co wersje Sportstera od Harleya-Davidsona, o pojemności 883 i 1200 cm3.

Portal Motorcycle.com wykopał dokumenty rządowej, amerykańskiej agencji California Air Resources Board and the Environmental Protection Agency, które wskazują, ze podobna wersja Scout Bobbera z mniejszym silnikiem zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku.

Fot. Indian

Scout Bobber Sixty będzie miał ten sam silnik co Scout Sixty, prawdopodobnie w celu obniżenia stawek ubezpieczenia (w USA wyższych niż w Polsce) i łatwiejszego dostępu do motocykli dla osób posiadających prawo jazdy niższych kategorii. Jeśli chodzi o wygląd, motocykl będzie niemal identyczny jak standardowy Bobber, którego widzimy na powyższym zdjęciu.

Kiedy możemy spodziewać się nowości Indiana? Według Motorcycle.com Scout Bobber Sixty zostanie pokazany mniej więcej w czasie Daytona Bike Week, czyli już w pierwszej połowie marca!

%d bloggers like this: