Fat Boyowi stuknęła trzydziestka. Harley wyszykował specjalną wersję!

Fat Boy wszedł w wiek średni. 30 lat to szmat czasu, a więc Harley-Davidson musiał podkreślić trzy dekady nieustającej popularności swojego modelu. Wariant 30th Anniversary to limitowana edycja i ograniczona liczba egzemplarzy. Powstanie tylko 2500 sztuk maszyn znacznie różniących się od modeli standardowych.

Fot. Fat Boy 30th Anniversary

Fat Boy stał się sławny nie tylko przez swoją „uroczą” nazwę i masywny wygląd. Legendę motocykla stworzył sam Arnold Schwarzenegger w filmie pt. „Terminator 2: Dzień sądu”. Swoją drogą, trudno uwierzyć, że premiera Terminatora była tak dawno. Film wszedł do kin w 1991 roku.

Fot. Fat Boy 30th Anniversary

Fat Boya najlepiej wyszczupla czarny kolor i w takim odcieniu pojawi się również w specjalnej edycji, również silnik Milwaukee-Eight 114. Dla równowagi artyści z Harleya użyli brązowych detali. Satynowa czerń pokrywa aluminiowe koła Lakester, błotniki, widelec, ramę, potężny reflektor i oczywiście bak.

Fot. Fat Boy 30th Anniversary

Każda sztuka rocznicowego „grubasa” posiada indywidualny numer wygrawerowany na tabliczce umieszczonej na konsoli zbiorniku paliwa. Według Brada Richardsa, wiceprezesa H-D ds. stylizacji projektowania „Fat Boy przyjął wygląd, proporcje i sylwetkę Hydra Glide z 1949 roku i został całkowicie zmodernizowany dla nowej generacji motocyklistów”.

Fot. Fat Boy 30th Anniversary

Richards dodał, że współcześni riderzy docenili i przyjęli powojenne DNA Fat Boya, ale pociąga ich również czysta prostota tego motocykla. Tak chyba rzeczywiście jest…

Fot. Fat Boy 30th Anniversary

Na amerykańskiej ziemi Fat Boy 30th Anniversary kosztuje 21 949 dolarów, tj. 1 350 dolarów więcej niż Fat Boy 2020 w kolorze Vivid Black. Ceny modelu w Polsce jeszcze nie znamy.

Fot. Fat Boy 30th Anniversary
%d bloggers like this: