Przychody Harleya-Davidsona spadły w 2019 roku o prawie 100 milionów dolarów

Zła passa Harleya-Davidsona trwa. Przychody amerykańskiego producenta motocykli spadły w ubiegłym roku o 8,5 proc. Raport podsumowujący 2019 rok pojawił się kilka dni temu. Harley-Davidson zgłosił większy niż oczekiwano spadek przychodów z działalności, którego powodem jest ciągle malejąca sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych. Złe wyniki odbiły się natychmiast na cenach akcji, które poszybowały w dół.

fot. pixabay

Firma z Milwaukee podała, że przychody w segmencie motocykli, części i akcesoriów oraz towarów ogólnych spadły o 8,5 proc., do 874,1 mln dol. (rok wcześniej było to 955,6 mln dol.). Analitycy oczywiście zakładali spadek, ale oszacowali go na 3,7 proc., do poziomu 920,1 mln dol. Znacznie gorszy wynik firmy zaważył na cenach akcji, które spadły o 7,2 proc.

Problemy Harleya w Stanach, które stanowią ponad połowę sprzedaży firmy, są dobrze znane i udokumentowane. Kluczowi dla firmy klienci starzeją się, a kampania mająca na celu przyciągnięcie młodych motocyklistów oraz oferta kierowana do nich, nie przynoszą jeszcze oczekiwanych rezultatów. To proces, który przewidziany jest na lata. W grudniu kwartalna sprzedaż detaliczna w USA spadła dwunasty raz z rzędu.

Harley spodziewa się, że przychody z segmentu motocykli wyniosą w 2020 roku od około 4,53 mld dol., do 4,66 mld dol., w porównaniu do 4,57 mld dol. w ubiegłym roku.

%d bloggers like this: