Nowy motocykl i silnik od MV Agusty? To będzie maszyna klasy adventure

Timur Sardarov, dyrektor generalny MV Agusta, ma wielkie plany dotyczące włoskiej marki. Jednym z nowych pomysłów jest motocykl klasy adventure i nowy silnik o pojemności 950 cm3.

Fot. Turismo Veloce

Dla MV Agusty byłaby to na pewno poważna zmiana. Obecnie najbliższym motocyklem do klasy adventure jest Turismo Veloce (na zdjęciu). Biorąc pod uwagę, że ten sportowo-turystyczny jednoślad jest dobrze oceniany przez użytkowników i wielokrotnie sprawdził się w boju, nowy projekt MV Agusty na pewno czerpałby z Turismo Veloce pełnym garściami. Czy tak się stanie? Tego Sardarov nie zdradził.

Jeśli chodzi o silnik 950 cm3, niewiele o nim wiadomo, poza stwierdzeniem prezesa MV Agusty, że prace trwają. Ponieważ oba tematy, czyli nowy motocykl i silnik, pojawiły się obok siebie, być może zobaczymy od razu świeżą maszynę przygodową z nowym piecem. Na razie to tylko spekulacje.

MV Agusta nie skupia się wyłącznie na dwóch nowych projektach. Na pewno sporo się będzie działo w niższym segmencie jednośladów włoskiej marki, za sprawą partnerstwa z chińską firmą Loncin. MV Agusta planuje również przywrócić do życia markę Cagiva, co zapewne jeszcze bardziej poszerzy jej zasięg.

%d bloggers like this: