„Bez znieczulenia”: Film, który wciśnie Cię w fotel

Motocyklowa zajawka ma wiele aspektów, a jednym z nich jest kinematografia. Na Inforiders.pl kilka razy prezentowaliśmy zestawienia ciekawych filmów o tematyce motocyklowej, ale tym razem mamy dla Was propozycję wyjścia do kina. Okazja jest wyjątkowa, bo dotyczy naszego lokalnego podwórka, szkoda tylko, że na razie film można będzie obejrzeć tylko w Warszawie.

„Bez znieczulenia” to obraz dokumentalny, który zrealizowali przy pomocy bolesławieckiego Centrum Inicjatyw Lokalnych Via Sudety dwaj autorzy, tj. Tomasz Rola i Szymon Wasylów. Fundusze udało się pozyskać za pomocą platformy zrzutka.pl, a to oznacza, że zapłacili za niego również wielbiciele dwóch kółek.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest uczestnik Motocyklowych Mistrzostw Polski – Mariusz Durynek, dla którego motocykle są pasją, ale wykonuje zawód, w którym słowo przygoda nie występuje. Mariusz jest dentystą.

O czym jest „Bez znieczulenia”? To przede wszystkim sport motocyklowy i jego bohaterowie. Nie jest to jednak relacja z finalnych zmagań sportowych, chociaż również, ale głównie świat dwóch kółek od kuchni, z wszystkimi jego jasnymi i ciemnymi stronami. W filmie zobaczymy również polskie, motocyklowe legendy i gwiazd, poznamy niejedną mniej znaną historię.


Źródło: YouTube / Tomasz Rola

Premiera filmu odbędzie się 6 marca o 20:30 w warszawskim kinie Luna. Zapewne w kolejnych miesiącach „Bez znieczulenia” pojawi się również w innych miastach, wiec jeśli nie jesteście z Warszawy lub okolic, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na Inforiders.pl będziemy Was informować o kolejnych projekcjach „Bez znieczulenia”.

%d bloggers like this: