Motocyklista stracił wzrok w jednym oku, bo pasażer samochodu rzucił w niego jajkiem

Gdyby przygoda, która przytrafiła się pewnemu motocykliście, nie była tak tragiczna, moglibyśmy nawet uznać, że jest śmieszna.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z dróg angielskiego East Midlans, którego stolicą jest Notthingham. 31-letni Marc Toone jechał z Newton Lane do Wigston w Leicestershire w ostatni piątek. W pewnej chwili został oślepiony przez światła nadjeżdżającego z przeciwka samochodu.

Fot. Marc Toone

Toone podniósł przyłbicę i zobaczył, że ktoś opuścił szybę jednego z okien pojazdu. Po chwili motocyklista został czymś mocno uderzony w twarz i poczuł potworny ból. Na szczęście udało mu się zatrzymać na poboczu i zadzwonić po swoją narzeczoną.

Pechowy Anglik trafił szybko do szpitala, jednak lekarze nie byli w stanie uratować prawego oka motocyklisty. Okazało się, że Toone został trafiony jajkiem, a sprawcą jest 17-latek, pasażer samochodu, którego światła oślepiły wcześniej motocyklistę.

Nastolatek został aresztowany pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ale dość szybko zwolniono go za kaucją. Policja twierdzi, że w okolicy zgłoszono wiele więcej podobnych incydentów.

%d bloggers like this: