Dakar 2020: Dziesiąty etap wygrał Polak!

Dziesiąty etap Rajdu Dakar okazał się szczęśliwy dla polskiego reprezentanta jadącego na quadzie. Kamil Wiśniewski, zawodnik Orlen Teamu, wyprzedził cała stawkę i jako pierwszy zameldował się na mecie trudnego OESA. Trzeci był Rafał Sonik, a Arkadiusz Lindner 10.

Liderem jest Chilijczyk Ignacio Casale, który w środę dojechał na metę w drugiej dziesiątce. Sonik jest trzeci, Wiśniewski – piąty.

Motocyklistom nie poszło tak dobrze. Giemza, również w barwach Orlen Teamu, plasował się początkowo na 10. pozycji ale finalnie ukończył bieg na 22 miejscu. Warto dodać, że licząca 534 km trasa (plus 74 dojazdówki) prowadząca z miejscowości Haradh do Shubayah została finalnie skrócona do 345 kilometrów ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Pierwsze miejsce 10. etapu zajął Joan Barreda Bort na Hondzie CRF 450 Rally, na drugim miejscu uplasował się Ricky Brabec z USA, a trzecie miejsce przypadło Kevinowi Benavides z Argentyny. Obaj zawodnicy również należą do teamu Hondy i jadą tym samym modelem motocykla do Barreda.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Brabec, za nim Pablo Quintanilla, a trzecie miejsce przypadło Barredzie. Polacy z Orlen Teamu zajmują odległe pozycje. Maciej Giemza jest osiemnasty, a Krzystof Jarmuż uplasował się w generalce na 45. miejscu.

Dzisiaj przedostatni etap zmagań i 379 kilometrów odcinka specjalnego oraz 365 dojazdówki.