Chciałbyś mieć zieloną tablice rejestracyjną? Od 2020 roku to możliwe

Zielone tablice rejestracyjne mają kojarzyć się ekologicznie i przeznaczone są wyłącznie dla pojazdów o napędzie elektrycznym lub instalacją wodorową. Oczywiście rozporządzenie, które obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku, dotyczy nie tylko pojazdów samochodowych, ale również motocykli.

Fot. Zielone tablice rejestracyjne

Zielone tablice będą przyznawane automatycznie podczas rejestracji. Jeśli chodzi o motocykle elektryczne już poruszające się po drogach, nie ma obowiązku wymiany tablic, ale można to zrobić zgładzając się do lokalnego wydziału komunikacji i składając wniosek o wtórnik tablicy rejestracyjnej. Koszt procedury nie różnicuje nowych posiadaczy „elektryków” od osób wyrabiających wtórnik i wynosi 53 zł dla motocykli oraz 93 dla aut.

Zielone tablice mają za zadanie wyróżnić pojazdy mniej szkodzące środowisku, ułatwić ich kierowcom korzystanie ze specjalnych miejsc parkingowych, wjazdów do stref bezemisyjnych, które powstają obecnie w wielu miastach. W przyszłości będą to również inne uprawnienia i przywileje, których ostatecznym celem jest przekonanie obywateli ochrony środowiska poprzez wybór pojazdu zeroemisyjnego.

%d bloggers like this: