Zbliża się Royal Enfield BS6. Kiedy premiera?

Być może nie wiecie, ale Royal Enfield Himalayan jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Motocykl można obejrzeć, przetestować i zakupić w firmie ILEX-POZNAŃ. Filmową prezentację modelu znajdziecie pod tym adresem, natomiast najnowsze wieści od Royal Enfield, to zapowiedź odświeżonego modelu. Będzie to RE Himalayan BS6.

Fot. Royal Enfield Himalayan 2020 / EICMA

Na swoich kanałach społecznościowych, a także na oficjalnej stronie internetowej, Royal Enfield zaczął mocno promować dwukołowego zdobywcę najwyższych gór. Pojawi się również tajemniczy teaser z nośnym hasłem: „Built for All Roads, Built for No Roads”, co oznacza, że nowy wariant powinien sprawdzać się nie zarówno na regularnych drogach, jak i bezdrożach.

Na czym będą polegały zmiany w nowej wersji? Tego oczywiście nie wiemy, chociaż indyjskie źródła branżowe spekulują o zmianach zestawu wskaźników, możliwości deaktywacji ABS i modyfikacjach pozostałej elektroniki.

 

Indyjski „góral” potrafi wygenerować 25 KM przy 6500 obr./min. z jednocylindrowego silnika o pojemności 400 cm3. Silnik jest chłodzony powietrzem i dochładzany olejem. Maksymalny moment obrotowy to 32 Nm przy 4500 obr./min. Silnik pracuje z pięciobiegową skrzynią biegów. Przeniesienie napędu odbywa się za pomocą łańcucha.

Royal Enfield Himalayan nie jest demonem mocy i szybkości, ale to bardzo odporny na trudy podróży motocykl. W swoim naturalnym środowisku jest używany jako ciężarówka na dwóch kołach. Być może zostanie w końcu doceniony również w u nas.

%d bloggers like this: