HD338 pojawi się już w czerwcu. Najmniejszy Harley będzie hitem?

W ostatnich latach najmniejszy Harleyem-Davidsonem był Street 500. Kiedy pojawiły się plotki, że amerykańska marka pragnie uwieść rynek azjatycki jeszcze mniejszym jednośladem ze znaczkiem H-D, byliśmy mocno zaskoczeni. Ale przecież powinniśmy przecież tego się spodziewać, prawda?

Fot. HD338 / Qianjiang / Harley-Davidson

W grudniu ubiegłego roku Harley i chiński gigant motoryzacyjny Qianjiang nadali projektowi „HD350” zielone światło, natomiast na konferencji prasowej chińskiej marki, która miała miejsce kilka dni temu, poznaliśmy harmonogram prac związany z marką Benelli i przy okazji datę premiery nowego Harleya.

Zgodnie z prezentacją, oczekiwanie dziecię zespołu H-D i chińskiego koproducenta zadebiutuje już w czerwcu 2020 roku. Ci ciekawe, w oficjalnym kalendarzu prac najmniejszy model czarno-pomarańczowych pojawia się jako HD338, a nie HD350 – jak prezentowano go wcześniej.

Fot. bikeadvice.in

Jak już wiemy, azjatycki Harley będzie wykorzystywał dwucylindrowy silnik Benelli o pojemności 338 cm3, w dużej mierze opary na istniejącym modelu Benelli 302S. Najpewniej oba modele będą miały wspólny silnik i podwozie, natomiast nadwozie i zawieszenie prawdopodobnie dostarczy Harley-Davidson. Czy to zatem wciąż będzie amerykańska legenda, czy raczej włosko-chińska podróbka ze znaczkiem H-D?

W późniejszym terminie HD338 pojawi się na również na drugim największym rynku jednośladów na świecie, czyli w Indiach. Hinduscy odbiorcy nie będą musieli długo czekać, ponieważ premiera Harleya w Indiach odbędzie się jeszcze przed końcem 2020 roku. Do tej pory najlepiej sprzedającym się modelem amerykańskiej marki w Indiach był Street 750. Zapewne nowy 338 wkrótce to zmieni.

Na razie nie ma planów sprowadzenia HD338 do Stanów Zjednoczonych i Europy, ale ponieważ Benelli ma dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji zarówno w USA jak i na Starym Kontynencie, może dojdzie do kolejnego zaskakującego kroku ze strony giganta z Milwaukee?

%d bloggers like this: