Hypersport Pro umożliwi zmianę pozycji kierowcy za pomocą jednego przycisku

Hypersport Pro to elektryczny motocykl skonstruowany przez kanadyjską firmę Damon z Vancouver. W zeszły piątek firma podzieliła się informacją, że nie tylko ujawni wszystkie szczegóły na temat pojazdu podczas rozpoczynających się właśnie targów CES 2020, ale również uruchamia przedsprzedaż, która startuje właśnie dzisiaj, 7 stycznia 2020.

Fot. Damon / Hypersport Pro

Damon na razie nie zdradza szczegółów na temat układu napędowego, wiemy natomiast, że na pokładzie znajdzie się BlackBerry. Nie oznacza to jednak trackballa do manewrowania, czy innych opcji związanych z telefonami komórkowymi, ale zasilanie do aktywnego zestawu bezpieczeństwa Damona, który nazwano CoPilot (nie należy go mylić z CoPilotem 360 Forda).

Fot. Damon / Hypersport Pro

System CoPilot to zestaw czujników oraz kamer, dzięki którym pojazd analizuje całe otoczenie i jest w stanie poinformować kierowcę o zagrożeniu z odpowiednim wyprzedzeniem. CoPilot przetwarza dane do 64 pojazdów jednocześnie. Kierowca zostanie błyskawicznie ostrzeżony o ewentualnym niebezpieczeństwie za pomocą wibracji kierownicy lub diod LED.

Fot. Damon / Hypersport Pro

Poza rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, ciekawą innowacją zastosowaną w Damon Hyber Pro jest możliwość zmiany pozycji za kierownicą za pomocą jednego przycisku. Ten patent umożliwi kierowcy nie tylko na zmianę pozycji, ale również stylu jazdy, z miejskiej na sportową.

Fot. Damon / Hypersport Pro

To oczywiście ma sens, bo w mieście, gdzie prędkości są niższe a ruch duży, wygodniejsza jest wyprostowana pozycja, natomiast na trasach szybkiego ruchu, na których motocyklista rozwija duże prędkości, sprawdza się mocne pochylenie ciała.

Fot. Damon / Hypersport Pro

Zaakcentowane przez Damona technologie to oczywiście świetne rozwiązania, ale bez parametrów prędkości, mocy, czasu ładowania motocykla, właściwie wciąż niewiele wiemy. Nie znamy również ceny. Spodziewamy się jednak, że kanadyjski producent będzie chciał w krótkim czasie podgrzać atmosferę wokół swojego projektu i poznamy interesujące nasz szczegóły w ciągu kilku najbliższych tygodni.

%d bloggers like this: