Uwaga! Za brudną tablicę rejestracyjną grozi wysoki mandat

Zima to nie jest najlepszy okres dla motocyklistów, ale z roku na rok jest cieplej, aura sprzyja, a to zachęca to sporadycznych lub częstszych jazd. Jednak nawet jeśli jest cieplej niż zazwyczaj, jednym z regularnych problemów jest szybko brudząca się tablica rejestracyjna. Błoto i śnieg mogą skutecznie zasłonić znaki, a to oznacza wykroczenie, za które grozi mandat.

Ile będzie kosztować nasze niedopatrzenie? Oczywiście tego typu sytuacja może skończyć się pouczeniem, ale jeśli policjant jest służbistą, skorzysta z art. 60 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, który zabrania zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych albo znaków, które powinny być widoczne.

Fot. Uwaga na tablice rejestracyjną

Mandat może wynieść nawet 500 złotych! Pamiętajcie zatem o usuwaniu błota pośniegowego nie tylko z elementów motocykla, ale również z tablicy rejestracyjnej.

I jeszcze jedno. W drugim kwartale nowego 2020 roku, wprowadzone zostaną zapisy, dzięki którym tablice będą przypisane do pojazdu. Oznacza to, że nie będziemy musieli już ich zmieniać, a skoro tablica będzie służyć przez lata, tym bardziej warto zadbać o jej stan.

%d bloggers like this: