Zbliża się premiera drugiej części „TT Isle of Man: Ride on the Edge”

Na początku 2018 roku światło dzienne ujrzała gra francuskiego studia Kylotonn Games. Były to motocyklowe wyścigi poświęcone najsłynniejszej, ulicznej rywalizacji bezkompromisowych zawodników, którzy co roku spotykają się na wyspie Man.

Fot. TT Isle of Man 2

Gra pod tytułem „TT Isle of Man: Ride on the Edge” okazała się na tyle dobra, że bardzo szybko zdecydowano o kontynuacji przeboju. Zobaczymy go już w połowie 2020 roku, natomiast już teraz możemy podziwiać pierwszy zwiastun.

W „TT Isle of Man: Ride on the Edge 2” pojawią się zawodnicy biorący udział w zmaganiach w sezonie 2019. Oznacza to jednocześnie, że deweloper uzyskał licencję od Isle of Man TT Race na użycie logotypów imprezy, tras, postaci i innych szczegółów, które sprawiają, że gra jest tak bliska rzeczywistości, jak to tylko jest możliwe.

W przeciwieństwie do zawodników z krwi i kości, ich cyfrowe odpowiedniki i sterującymi nimi ludzie, nie muszą obawiać się nagłej, bolesnej śmierci. Niestety Isle of Man TT Race słynie również z tego, a od początku imprezy w 1907 roku na szalonych zakrętach wyspy Man zginęło już kilkuset zawodników. Z tego powodu co roku rośnie grupa przeciwników tego wydarzenia sportowego, a jedyne co dotychczas chroni Isle of Man TT Race, to legendarna niezależność i upór mieszkańców Man, którzy nie uznają żadnej władzy poza swoją własną.


Źródło: YouTube / Bigben Games

Dodajmy jeszcze, że francuskie studio deweloperskie Kylotonn, które przygotowało grę komputerową, odpowiedzialne jest również za inne świetne tytuły, w tym „V-Rally 4”, „FlatOut 4: Total Insanity” czy produkcje z serii WRC, co powinno zagwarantować wysoki poziom produkcji.

Poprzednia edycja gry komputerowej prezentowała niezłą oprawę graficzną i fizykę. Dla wielbicieli wyścigów motocyklowych drugie spotkanie z „TT Isle of Man: Ride on the Edge” będzie na pewno wspaniałą przygodą.

%d bloggers like this: