Vespę będzie można kupić przez Internet. Na razie tylko w USA

Kupowanie w sieci staje się obecnie tak naturalne i oczywiste, że możemy tym sposobem nabyć praktycznie wszystko czego potrzebujemy. No to może najwyższy czas na motocykle?

Oczywiście w branży motocyklowej nie jest to zupełnie nowy pomysł, bo realizowały go już w większym lub mniejszym zakresie różne marki, np. MV Agusta, ale koncern Piaggio postanowił wprowadzić kompleksową usługę sprzedaży jednośladów na masową skalę.

Fot. Vespa / Piaggio Group

Pomysł testowany jest w Stanach Zjednoczonych, czyli w kraju, w którym system sprzedaży internetowej jest najbardziej rozwinięty. Vespa USA uruchamia sprzedaż odzieży, akcesoriów i oczywiście dwukołowego przeboju włoskiej marki, czyli legendarnej Vespy.

Na dodatek klient może nie tylko zamówić swoją Vespę online, ale również sfinansować online, a to sprawia, że proces zakupu rzeczywiście został maksymalnie uproszczony. Po dopełnieniu formalności maszyna będzie oczekiwać na nowego właściciela w najbliższym salonie marki, chociaż prawdopodobnie można również zamówić dostawę do domu, tak jak pizzę.

Myślicie, że w przyszłości będziemy kupować motocykle właśnie w ten sposób? Zamawiając wybrany model z katalogu podobnego do gazetki Lidla, z dostawą pod drzwi?

%d bloggers like this: