Urząd w telefonie i koniec kolejek w wydziale komunikacji?

Minister cyfryzacji w rozmowie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że niedługo wiele urzędowych spraw załatwimy za pomocą aplikacji w telefonie.

Aktualnie aplikacja mObywatel posiada zakładkę mPojazd, w której znajduje się dowód rejestracyjny i OC pojazdu. Docelowo w pakiecie pojawi się również prawo jazdy, a plastikowy dokument nie będzie już potrzebny do okazania podczas kontroli.

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Ciekawszą opcją będzie natomiast możliwość rejestracji pojazdów, a więc również motocykli, przez internet. To rozwiązanie nie tylko ograniczyłoby kolejki w urzędach komunikacji, ale oszczędzi również czas obywateli.

Formalności, które będą wymagać kontaktu z urzędnikiem, będziemy mogli załatwić w dowolnym miejscu w kraju, a nie tylko w mieście, w którym jesteśmy zameldowani.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, nie precyzuje, kiedy możemy spodziewać się tych zmian. Na pewno nie jest to kwestia najbliższych miesięcy, bo wiele regulacji wymaga zmiany obowiązujących obecnie przepisów, np. dotyczących posiadania przy sobie i okazywania na wezwanie służb, prawa jazdy.

%d bloggers like this: