Produkcja Jawy wzrosła do 5000 sztuk miesięcznie!

W celu skrócenia czasu dostaw i oczekiwania na motocykle Jawa, firma Classic Legends, spółka zależna od Mahindra & Mahindra Group, zwiększyła produkcję. Fabryki produkują teraz 5000 sztuk wszystkich modeli miesięcznie (Jawa Classic, Forty-Two i Perak).

fot. materiały prasowe

Przyspieszenie produkcji było niezbędne, bo Jawa odniosła spektakularny sukces na lokalnym, indyjskim rynku. Chyba nikt się nie spodziewał, że dawna czeska marka będzie cieszyła się tak dużym wzięciem w Indiach.

Efekt przyspieszenia produkcji skróci okres oczekiwania na motocykle. Dotychczas wynosił aż 6 do 11 miesięcy, natomiast po zwiększeniu produkcji klienci będą musieli poczekać na odbiór maksymalnie 2 miesiące.

Fot. Jawa 90th Anniversary Edition

Oprócz zwiększenia produkcji, firma Classic Legends poprawiła i rozwinęła sieć dystrybucji i dostawców. Ich liczba wzrosła z 700 do 3000 dealerów (stan na listopad 2019 rok).

Ciekawe czy Jawa odniosłaby równie spektakularny sukces w Europie? Może w jej zachodniej części niekoniecznie, ale w krajach byłego bloku socjalistycznego Jawa miałaby chyba spore szanse na niezłą sprzedaż? Jak uważacie?

fot. Jawa
%d bloggers like this: